14 C
Veles
сабота, 24 октомври, 2020 | 14:46

Најнови вести

Велес денес

Следете не

7,137FansFans
447FollowersFollow
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Реклама

Најчитани вести

Реклама

Денес ново во Велес

Свет

Застрелан полицаец пред Владата во Загреб, напаѓачот се самоубил

Во Загреб пред зградата на хрватската Влада утрово е...

Албанија втора по баратели на азил во ЕУ

Албанија е на второ место по баратели на азил според бројот на жители, веднаш зад Сирија, објавија албанските медуми повикувајќи се на Европската канцеларија...

Чешкиот министер за здравство поднесе оставка поради зголемениот број случаи на коронавирус

Министерот за здравство на Чешка, Адам Војтех денеска поднесе оставка поради критиките за справување со здравствената криза по зголемувањето на случаите на коронавирус во...

Поучна проказна: Има нешто полошо од кражба и некој полош од крадец

Еднаш, многу одамна, живеел некој старец којшто постојано ширел...

Непотребна тежина: Поучна приказна која може да ви го промени животот

Мудроста не е поврзана со годините. Вие можете да бидете мудри и на 30 и на 60 години. Искуството и различните животни околности влијаат...

Нашата Мими со „Судбо моја” повторно направи бум во „Ѕвездите на Гранд”

Во последната емисија од 3 - от круг на „Ѕвездите на Гранд" се појавија 5 Македонци. За тројца од нив ова беше среќна вечер, па...

Денеска е Св. маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија

Денеска е Св. маченички Вера, Надеж и Љубов и...

Објавени резултатите од меѓународниот стрип конкурс „ВЕЛЕС 2020“

Стрип центар на МАкедонија-Велес ги објави наградените стрипови од...

Археолошките истражувања на локалитетот „Кале“ кај село Стари Град продолжуваат

– Екипа на Народниот музеј од Велес под раководство...

Велешки случувања