На 06.11.2020 во 20.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар го лишиле од слобода Л.Н.(27) од Велес, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени марихуана и прашкаста материја.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.