На 27.05.2020 во 16:05 часот во Полициска станица Кавадарци било пријавено дека во Општата болница Кавадарци  била  донесена со тешки телесни повреди М.Д.С.(37) од с.Бегниште.

Таа се повредила при извршување на работни задачи во фирма во Кавадарци.

За настанот е известен јавен обвинител и трудов инспектор, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кавадарци.