Времето денес беше променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд. Дуваше умерен, повремено засилен ветер од северен правец. УВ индексот изнесуваше 6, а температурите се движеа од 11 до 21 степен.

Времето утре
исто така ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, попладне со ретки грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, особено изразен вдолж Повардарието.

Максималната температура ќе изнесува 21 степен.