Силекс го доби пријателскиот натпревар против Борец со 2-0 во рамки на подготовките за следната сезона, но имаше сцени од натпреварот кои не беа од пријателски каркатер, односно се случи масовна тепачка меѓу фудбалерите.

Нешковски постигна гол за водство на Силекс од 1-0, по што Мустафов ја потврди победата на екипата од Кратово (2-0). Сепак, на дуелот се случи тепачка, во која се вмешаа речиси сите играчи на двете екипи.

Тепачка

Масовна физичка пресметка помеѓу играчите на Силекс и Борец за време на вчерашниот пријателски меч во Кратово🤛👊🤜

Gepostet von Спортски удар am Sonntag, 26. Juli 2020