Во една од фејзубк групите која е најактивна деновиве кај нас, наречена Патувања низ Македонија денес е постирано видео снимено од авион во кое се гледа велешкото езеро Младост и неговата околина.

Глетката е прекрасна и го одзема звидот. Погледнете:

Велешко езеро ( Младост)

Gepostet von Duki Mitrovski am Sonntag, 24. Mai 2020

 

Пред околу два месеци на најголемата фан страница Велес, е објавено видео од дрон за тоа како изгледаше нашето езеро пред да се случи катастрофалниот пожар.

Снимка од дрон- Велешко езеро

Како изгледаше Велешкото езеро пред само 2 години. Последиците од ланскиот пожар беа огромни. Сите заеднички можеме да го обновиме и вратиме стариот убав сјај на нашето мало туристичко катче.

Gepostet von Велес am Donnerstag, 2. April 2020

 

Како и до сега, се надеваме дека така и во иднина, ова мало парче убавина ќе остане број еден место за рекреација и одмор на велешани.