Атрактивната вереница на еден од најдобрите фудбалери во светот на денешницата, Кристијано Роналдо, Георгина Родригез повторно ги израдува своите обожаватели на социјалните мрежи со фотографија од нејзиниот тренинг.
Овој пат таа потполно облечена во спортска опрема, но нејзината „позадина“ е повторно во прв план.