Велсипедист удрил во 6-годишно дете во Струмица, по што застанал да му пружи помош.

Како што известија од полицијата, настанот се случил вчера а во полицијата случајот го пријавил таткото на детето.

По незгодата, од страна на доктор во Медицински центар Струмица на малолетникот му биле контстирани тешки телсни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Струмица.