12 C
Veles
понеделник, 26 октомври, 2020 | 14:22

Велешанец повреден од неисправна гасна инсталација за проточен бојлер

3527

Велешанец во својот дом на ул. Христо Татарчев“ во близина на ООУ „Васил Главинов“ во бањата синоќа, 20 – тина минути по полноќ се здобил со повеќе изгореници на лице и раце од експлозија која настанала од неиправна гасна инсталација на проточен бојлер.

Повредениот 48 годишен К.Б.веднаш со возило на Итна помош бил однесен во велешката Општа болница каде му биле санирани повредите и е задржан на понатамошно лекување.

На местото на настанот била повикана и екипа на Територијалната противпожарна единица. Оттаму информираат дека бидејќи немало пожар при експолозијата, немало и потреба од нивна интервенција.

Извор :