Во текот на вчерашниот околу 16 часот ден 38 годишен велешанец бил нападнат физички пред неговиот дом од страна на негов постар сограѓанин.

Случајот го потврди и портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

На 02.06.2020 во 16.00 часот во СВР Велес, А.Р.(38) пријавилдека на ул.„Благој Страчковски“, во близина на неговиот дом, бил физички нападнат од А.Д.(59).

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.