Џон Тери објави уренебесно видео на Инстаграм од периодот додека уште беше активен играч на Челзи, а во составот беше и Диего Коста.

Шпанскиот репрезентативец кој важи за еден од највоинствените на теренот, имал вистински бокс-меч со физиотерапевтот на клубот и го нокаутирал.

Сето ова се одвивало за време на ручек додека тимот бил на подготовки во претсезоната.

За ова видео информираше порталот ЕКИПА.

Извор :

ekipa.mk, kurir.mk