На 17.09.2020 околу 20.45 часот на ул.„Павел Шатев“ во Велес, полициски службеници го лишиле од слобода Н.А.(28) од Велес затоа што при преглед кај него била пронајдена бела прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.