Во текот на вчерашниот ден, поточно во вечерните часови околу 23 часот во СВР Велес било пријавено дека настанала физичка пресметка.

Физичката пресметка се случила на улицата Благој Ѓорев, помеѓу Т.Л.(40) од Велес и Д.Т.(30) од Велес.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава против учесниците во пресметката, информираат од СВР Велес.