ОВЕН

Ова е одличен ден за самостојно обавување на работните обврски со оглед дека нема да бидете расположени за тимска работа и комуникација. Во емотивна смисла ќе уживате во комуникацијата и интимата со саканата личност. Одлично здравје.

БИК

Одличен ден за финансии и работа. Прилив на пари позитивни влијае на вашата мотивација. Емотивно прилично сте отворени и расположени за интензивно дружење со партнерот. Се чувствувате силно.

БЛИЗНАЦИ

Проблемите на работа влијаат на падот на самодовербата. Среќата во областа на љубовта ве следи, и ви дава дополнителна мотивација. Сте станале мрзеливи и не се движите, што може да доведе до последици.

РАК

Се чувствувате прилично успешно на работа па може да се случи да ветувате повеќе од што можете да направите. Љубовта ви е рана и минатото не ви излегува од глава. Внимавајте на исхраната.

ЛАВ

Работно сте незадоволни и имате впечаток дека овој лош период нема никогаш да помине. Емотивно сте задоволни и ви следува убава средба со партнерот. Грбот ви е чувствителен.

ДЕВИЦА

Поволен ден за добивање на нови понуди што позитивно ќе влијаат на вашето расположение. Имате впечаток дека љубовта не ви оди, и во право сте. Јајниците се чувствителни.

ВАГА

Во тек е одличен ден за уметнички остварувања. Во емотивна смисла не сте опуштени, сте неприлагодени и имате потреба да правите работи од инает. Физички добро се чувствувате, ќе ви годи прошетка.

ШКОРПИЈА

Од работата не сте задоволни и потребно е на мирен начин да прифатите дека не е секој период поволен за работа. Емоциите ви работата и имате потреба да бидете со партнерот што повеќе. Чувствителност во надбубрежните жлезди.

СТРЕЛЕЦ

Нервозни сте и може да влезете во непланирана караница со некој колега. Емотивно сте во тотален пад, и не сакате да комуницирате ниту да се гледате со никого. Нервите ви се чувствителни.

ЈАРЕЦ

Имате отворен ум, и со задоволство ги прифаќате сугестиите од надредените. Емотивно сте заинтересирани, но љубоморни што ќе доведе до правење на претерани љубоморни сцени. Солидно здравје.

ВОДОЛИЈА

Уморни сте од обврските и ќе ви годи одмор. Поради работата трпи и вашиот емотивен живот во смисла дека денеска не ви годи дружење со саканата личност и пријателите. Освен уморот, здравјето е задоволително.

РИБИ

Работата ви оди од рака: вредни сте, расположени и задоволни како реализацијата на работните планови тече. Емотивно сте празни и незаинтересирани за дружење и комуникација со најблиските. Одлично здравје.