Управниот одбор на Ракометната Федерација на Македонија донесе одлука да донира финансиски средства во висина од 307.500,00 денари, за лицето Тони Шопов за лекување во странство.

Тони Шопов е истакнат спортски работник од Велес, некогашен репрезентативец со особен придонес за ракометот.

Упатуваме искрени желби за брзо закрепнување, стои во известувањето на РФМ.

 

Управниот одбор на Ракометната Федерација на Македонија донесе одлука да донира финансиски средства во висина од…

Gepostet von Ракометна Федерација на Македонија – официјална страница am Dienstag, 13. Oktober 2020