Нема да молчиме пред криминалиите на оваа ненародна власт, порача Игор Здравковски од ВМРО-ДПМНЕ по вечерашниот протест во Велес.

„Пред неспособноста на нивните кадри и реваншизмот што се спроведува врз нејзините неистомислениците.

Народот мора да си ја врати правната држава. За тоа сме на улиците и ќе бидеме тука. Оваа голгота ќе заврши, Македонија ќе победи“, порача тој.

Нема да молчиме !Нема да молчиме пред криминалиите на оваа ненародна власт. Пред неспособноста на нивните кадри и…

Gepostet von Игор Здравковски am Dienstag, 20. Oktober 2020