Голeм пожар го зафати кровот и дел од зграда во кругот на старата касарна во Струмица, објавува локалниот портал strumicadenes.mk.

Според информациите, станува збор за зграда непосредно до новиот објект на Секторот за внатрешни работи (СВР) Струмица, објект во кој била сместена командата на поранешната армија.

Повеќе информации се очекуваат за подоцна. За сега не е познато колкава е штетата.

НОВО ВИДЕО!ГОРИ РЕМЕК ДЕЛОТО ВО СТРУМИЦА ОД ВРЕМЕТО НА ЈНА!

Gepostet von Strumica Denes am Dienstag, 28. April 2020