Москва вчера беше погодена од силно невреме, проследено со обилни врнежи од дожд и град.

Снимките покажуваат дека руската престолнина била погодена од вистинска поплава, а на една од многуте снимки објавени на интернет, може да се забележат автомобили како пловат по улиците како чамци.