На 09.05.2020 во 17,00 часот во с.Радиовце од полициски службеници од СВР Тетово биле лишени од слобода Ж.М. и В.М. (68) од с.Радиовце бидејќи истите омаловажувале и со секира и дрвен предмет физички нападнале полициски службеници при нивно редовно врешење на работи на безбедноста.

По документирање на настанот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.