На 13.05.2020 околу 14.15 часот на ул.„Страшо Пинџур“ во Кавадарци, Ѓ.Л.(51) физички нападнал полициски службеник, кој извршувал слжбени дејствија.

Тој бил лишен од слобода и против него ке биде поднесена соодветна пријава.