Од СВР Велес денес ни пристигнаа и убави вести. Се работи за пронаоѓањето на 35 годишниот жител на с.Раец, кавадаречко кој исчезна пред 2- денови.

На 27.05.2020 год. во Полициската станица Кавадарци Л.С.(38) од с. Раец – кавадаречко, пријави дека, на 26.05.2020 год. околу 15.00 часот бил пронајден нејзиниот брат В.С.(35) од с.Раец, кој на ден 07.05.2020 год. е пријавен како исчезнат, стои во соопштението на СВР Велес.