Во текот на вчерашниот ден, во утринските часови, 62 годишна жена од Велес била нападната и касната од куче скитник. Настанот се случил на улицата „Кузман Јосифовски – Питу“, а случајот бил пријавен и во СВР Велес.

„На 21.07.2020 во СВР Велес, М.М.(62) од Велес пријавила дека
околу 09.45 часот на ул.„Кузман Јосифовски – Питу“ била касната од куче
– скитник.“ – стои во соопштените на СВР Велес.