Дедо од Белград стана хит на интернет, а голем дел од луѓето кои коментираат не можат да утврдат дали станува збор за “кабриолет“ маска или добар принт.

На фотографијата која се појави на социјалните мрежи и експресно се прошири, може да се види како повозрасен маж се вози во јавниот превоз.

Дел од луѓето кои коментираат велат дека не е првпат да го забележат во јавниот превоз со „кабриолет“ верзија.

U autobusu na liniji 50

Gepostet von Uživo iz beogradskih tramvaja i buseva am Dienstag, 21. Juli 2020