11 C
Veles
среда, 28 октомври, 2020 | 20:06

Ова е НАЈНЕСРЕЌНИОТ хороскопски знак

319

Доколку им верувате на астролозите, најнесреќниот хороскопски знак се Близнаците.

Тие едноставно не можат да добијат можност, ретко им одат работите по нивни план.

Да се опише малку појасно – додека од дома низ прозорецот гледаат сончево и топло време, штом ги облечат чевлите и го пречекорат прагот, веднаш започнува да врне.

После Близнаците, среќа немаат ниту Водолиите. Во нивниот случај тоа е доста чудно, бидејќи се паметни и тврдоглави. На нивна жал, тоа се единствените позитивни работи. Постојано се борат со обврските, проблемите и сите останати работи кои животот им ги фрла под нозете.

Остатокот од листата е следен: Јарец, Вага, Стрелец, Рак, Риби, Овен, Бик, Лав, Скорпија, Девица.