Во текот на утрешниот ден не очекува сончево време со мала до умерена локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец, Вдолж Повардарието повардарието повремено.

УВ Индексот ќе изнесува 7, а температурите ќе се движат од 12 до 23 степени.