Во текот на вчерашниот ден во Полициската станица Велес, 24-годишна девојка од Велес пријавила дека на 20.09.2020 во два наврати, во хотел во Велес и во близина на река Бабуна, пријател на момче на нејзина пријателка физички ја нападнал и извршил обљуба врз неа.

Се работи на расчистување на случајот, велат од СВР Велес.