Вчера околу 12 часот на полноќ на кружниот тек во центарот на градот, од засега непознати причини, изгоре мотор.

Од сведоци на настанот имало и повредено лице, кое било пренесено во Градската болница во Велес.

Повеќе информации очекуваме во текот на денот.