Во текот на вчерашниот ден околу 23.30 часот на ул.„Благој Ѓорев“, кај бензинска пумпа во Велес, најпрвин дошло до вербална расправија помеѓу три лица.

Назбрзо таа прераснала во физичка пресметка помеѓу Г.П.(28) и В.Д.(19) со Д.П.(55).

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.