Американскиот произведувач на топки „Спалдинг“, дизајнираше кошаркарска топка во чест на легендарниот Коби Брајант.

Овој реквизит ќе биде во продажба веќе следната недела.

Дизајнот е во стилот на змијата „црна мамба“, прекарот на Коби Брајант. Има и автограм на НБА ѕвездата и бројот 24 кој го носеше во текот на речиси целата кариера.

Топката ќе чини 125 долари.

 

 

 

 

Извор :