На 16.06.2020 во 19.30 часот во ОВР Кавадарци, Ќ.М.(68) од Кавадарци пријавил дека ден претходно на 15.06.2020 вечерта околу 20.00 часот кај спортската сала во Кавадарци С.К.(58) физички го нападнал неговиот десетгодишен внук.

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.