(ФОТО) - Илустрација

На 02.06.2020 околу 13.15 часот било пријавено дека на ул.„Никола Оровчанец“ во Велес, на преминот преку железничката пруга Велес – Градско, А.Б.(51) од Велес, управувајќи мопед „џенерик хор“, со велешки регистарски ознаки, паднал на коловозот и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Велес, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, информираат од СВР Велес.

Бил извршен увид на местото на настанот.