На 29.09.2020 во 21.30 часот било пријавено дека на ул.„Благој Ѓорев“ Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „БМВ“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(42) од Велес и мотоцикл „гилера“ управуван од Д.З.(32) од Велес.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Велес.
Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.