Министерот за економија во македонската Влада, Крешник Бектеши, информира дека е позитивен на коронавирус.

„Сакам да ве известам дека и покрај максималните напори за почитување на протоколите и мерките за заштита од коронавирусот, добив информација дека сум позитивен на КОВИД-19 тестот направен утрово.

За среќа, немам никакви симптоми и се чувствувам добро, а членовите на моето семејството по денешното тестирање се негативни на тестот за КОВИД-19.

Ве повикувам сите да се придржувате кон протоколите и мерките за заштита, ви посакувам се најдобро на вас и вашите семејства!

Заедно со вашата поддршка, ќе го надминеме овој предизвик!

Здравје и среќа за сите“-напиша тој на својот Фејсбук профил!

Të nderuar miq,familjarëDua t’ju njoftoj që edhe përkundër përpjekjeve maksimale dhe respektimit të protokoleve sapo më…

Gepostet von Kreshnik Bekteshi am Mittwoch, 22. Juli 2020