Плејмејкерот на нашата златна генерација која освои 4-то место на европското во Литванија со видео не потсети на неговите мајстории во националниот дрес.

Тој на инстаграм објави видео од неговото забивање против Велика Британија во салата Борис Трајковски во Скопје.

 

View this post on Instagram

🤷🏾‍♂️ 🇲🇰🏁

A post shared by Bo Mccalebb🏁🏁 (@lmccale4) on