Легендарниот Диего Армандо Марадона е уште еден човек на кој очигледно лошо му влијаеше карантинот во време на пандемијата од коронавирусот. Видео споделено на социјалните мрежи покажа дека Аргентинецот по карантинот излезе со вишок на килограми. Фановите велат дека тој никогаш не бил подебел, а некои се шалат на негова сметка со зборовите дека изел „три топки“.

Марадона пред неколку дена го продолжи договорот со Химназија која ќе ја води и во новата сезона во аргентинскиот шампионат.

DIEGO MARADONA😰😰😰🤔

Gepostet von Adele Effa Mengue am Mittwoch, 3. Juni 2020