Не сакав да се пишува за мојата болест, па се сокрив во мојата куќа и се лекував, кажува Милица Павловиќ.

Милица Павловиќ, која има коронавирус вели дека не открила дека боледува само да не се пишува за неа во таблоидите.

Таа вели дека вирусот не ја исплашил, туку мирувала и размислувала позитивно.

-Откако дознав дека имам Ковид-19 се тргнав од сите. Сакав на мир да ја победам болеста и не сакав тоа да се шири по медиумите. Не ми е потребен маркетинг, па не кажував јавно дека сум заразена, кажа пејачката и додаде дека работела во самоизолација.

– Гледав како Ковид-19 влијае. Штом добив температура си реков:„Во ред е Милица, тоа е тоа. Ајде и ова да го надминеме. Така си ставив во глава и верувајте дека е многу важна психата во вакви тешки ситуации“, кажа Павловиќ.

Таа вели дека карантинот добро и дошол, бидејќи добро се одморила.

-Сега сум здрава, бидејќи здраво се хранев и го зајакнав имунитетот. Имав среќа се тоа добро заврши. Им препорачувам на луѓето добро да се хранат и да не се плашат, кажа Милица.

Инаку, вирусот го прележаа и други познати балкански ѕвезди како Цеца Ражњатовиќ, Џорџе Давид, Бане Обрадовиќ, Мики Меќавиќ, Марина Висковиќ и Бане Мојичевиќ.