На 14.10.2020 во 17.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје кај клучка Арачиново го лишиле од слобода И.Е.(39) од Велес, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена кафеава прашкаста материја.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.