На 24.06.2020 околу 18.30 часот во СВР Велес било пријавено дека на место викано „Бела Вода“, во хангар сопственост на фирма од Скопје, настанал пожар во трактор „Њу Холанд 65-56“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на фирмата.

Тракторот целосно изгорел, а пожарот бил локализиран од екипа на Територијалната противпожарна единица Велес. Бил извршен увид на местото на настанот.