На 14.06.2020 во 01.15 часот во Полициската станица Кавадарци, Б.М.(18) и И.О.(19), двајцата од Кавадарци, пријавиле дека околу 00.15 часот на место викано „Мало паркче“, кај фонтаната на ул.„Лазо Мицев“ во Кавадарци, биле физички нападнати од страна на Д.Ј. и уште неколку непознати лица.

Се работи на расчистување на случајот.