За брзо градскиот базен ќе ги отвори вратите за велешани. Подготовките се при крај, а епидемијата со корона вирусот го одоговлечи неговото отварање за оваа сезона

Како што изјави градоначалникот Коцевски на вчерашната прес конференција подготовките за отворање на градскиот базен се во завршна фаза, а концесионерот најавува дека ќе ги прими првите капачи оваа сезона најкасно до следната недела на 22 јуни.

Некои од угостителите кои ќе работат на градскиот базен веќе го најавија отварањето.

Ова лето – Different лето на Aqua Bar "Summer Mood"- Veles Ви нудиме квалитетно вкусна храна, која ќе ги разбуди…

Gepostet von Different am Mittwoch, 10. Juni 2020