На 21.05.2020 во 17.30 часот во Полициската станица Чашка, Џ.А.(51) од с.Горно Јаболчиште пријавил дека на 20.05.2020 околу 23.45 часот неговиот шестнаесетгодишен син бил физички нападнат од неговиот сосед А.М.(54).

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.