14.3 C
Veles
вторник, 7 септември, 2021 | 05:11

Фудбалерот на Јувентус не личи на себе: 40 дена живее со коронавирусот, четири пати е позитивен и никако да се излечи! (ФОТО)

13

Фудбалерот на Јувентус за нешто повеќе од четири недели по четврти пат е позитивен на коронавирус.

Ѕвездата на Јувентус, Пауло Дибала повторно е позитивен на коронавирус. Според пшишувањето на „El Chiringuito de Jugonesa“, ова е четврти позитивен тест на Аргентинецот во последните 40 дена.

Дибала за прв пат беше позитивен на 21 март, а на почетокот на април откри дека имал големи проблеми да се бори со вирусот кој е присутен во целиот свет.

-Имав изразени симптоми, зголемена телесна температура, проблеми со дишењето, телото ми беше многу слабо. Но, го надминавме тоа со Ориана и оттогаш се чувствуваме супер – вели Пауло Дибала.

Откако му истече задолжителниот карантин, Дибала и неговата девојка се тестираа и беа негативни на ковид-19, но само два дена подоцна фудбалерот на Јувентус направи нов тест со кој се надеваше дека конечно ја победи опасната болест, но за негова жал тој повторно беше позитивен.

Во последните 20 дена, Дибала направи уште два теста и понатаму е позитивен на корона иако нема никакви симптоми.