Објавен е распоредот во Првата македонска фудбалска лига за сезоната 2020/21. Екипата на ФК Борец ќе ја започне сезоната на гостински терен кај шампионот ФК Вардар. Првиот натпревар велешката екипа ќе го одигра во недела во 17:30 часот.

Првиот натпревар на домашен терен ќе го одигра веднаш наредната недела, односно на 16 август ќе ја пречека екипата на Ренова во 17 часот.

Целосниот распоред можете да го погледнете во фотографијата подоле.