На 25.07.2020 во 21.30 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека И.М.(24), вработен во болницата во Кавадарци, бил физички нападнат од Т.Ј.(24).

Напаѓачот бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.