Вработено лице во ЈКП Дервен, пријавил во СВР Велес дека бил физички нападнат. Настанот се случил на на улицата „Максим Горки“, кај местото викано „Бричкова чешма“.

39 годишниот Ш.Ј. бил физички нападнат од Д.Т.  додека извршувал работни задачи.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава, известуваат од СВР Велес.