До крајот на неделава Филип Талевски треба да стави 2 годишен договор со Рк Вардар 1961.

Германски Балинген и Филип Талевски ја завршија соработката по една сезона, нашиот репрезентативец е слободен играч.

Бундеслигашот на својот фејсбук профил му се заблагодари на Талески за соработката.