Двајца полицајци од СВР Велес се потешко повредени вечерва кај велешкото село Степанци, откако биле нападнати од дрвокрадци, пренесува batali.net

Како што дознаваат тие, еден од полицајците има отворена повреда на главата, од челото кон тилот, а другиот има затворена повреда на стомак.

Повредените полицајци веднаш се пренесени во велешката болница. Повеќе информации се очекуваат во утрешниот ден.

 

Извор :