Еден од најдобрите активни ракометари кои потекнуваат од Велес, Дарко Димитриевски има голема причина за славење!

Димитриевски стана татко за првпат, откако неговата сопруга Виолета го донесе на свет нивното синче Давид.

Димитриевски во моментов настапува за шпанскиот Синфин Сантандер, а потпиша договор и следната сезона повторно ќе игра во Асобал лигата.

Во Македонија беше дел и од РК Борец, а велешани ги памтат добрите игри кој тој ги приредуваше за велешката публика.

 

Ви благодариме на сите за убавите честитки! Gracias a todos por sus buenos deseos!Thank you, everyone, for the lovely wishes!♥️♥️♥️

Gepostet von Darko Dimitrievski am Sonntag, 26. April 2020