Според последните информации кои ги изнесе реномираниот Билд, Баен Минхен и Манчестер Сити се договориле за трансфер на Лерој Сане.

Како што тврдат од Билд, Сане ќе потпише пет годишен договор со германски Баерн Минхен. Повеќе детали како цената на овој трансфер се очекуваат наскоро.