27.3 C
Veles
сабота, 4 септември, 2021 | 15:03

Акција на македонската полицијата – пронајдени над 1 тон марихуана

151

На подрачјето на град Скопје по извршена акција во соработка со Основното јавно обвинителство од Кавадарци во магацин во населбата Бутел пронајдени и одземени се 12 палети во кои имало 1 тон и 240 килорами марихуана.

Таа била спакувана во полиетиленски вакумирани пакувања и црни полиетиленски вреки исполнети со наркотична дрога марихуана.

Лишено од слобода е едно лице и против кого поднесена е соодветна кривична пријава.

Истрагата се уште е во тек со цел утврдување и откривање на други лица кои биле инволвирани во случајот.